Maske Üretimi

Zigavus, perakende alanında en çok satış yapan, en geniş yayılıma sahip cerrahi maske markasıdır. Ulusal market zincirler, kişisel bakım marketler, eczaneler ve internette en çok kullanıcıya ulaşan markadır. Türkiye genelinde geniş bir satış ağıyla cerrahi maske satışını devam ettirmektedir.

Kendi markasıyla satışına devam eden Zigavus, cerrahi maske fabrikası ile iç piyasada ki ve ya ihracat için gelen talepleri karşılamaya da devam etmektedir. Yüksek üretim kapasitesi ve tecrübesiyle standarlara uygun üretime devam etmektedir. Cerrahi maske imalatı sürecini tamamen kendi içinde sürdüren ve siparişlerini kullanıma ve sevkiyata hazır cerrahi maske şeklinde teslim etmektedir.

Toptan ya da fason maske ihtiyaçlarınız için Zigavus çözüm adresiniz olacaktır.

Medikal Maske Çeşitleri

  • N95 – FFP2
  • ipli cerrahi maske
  • bağlamalı cerrahi maske
  • yeni nesil medikal maske çeşitleri en çok ilgi gören çeşitleridir.

Zigavus, bu çeşitlerin her birini ayrı cerrahi maske makinasında üretmektedir. Makine parkuru olarak çeşitliğe sahip olduğu için talep edilen cerrahi maskeleri üretme kabiliyeti yüksektir. Her bir maske çeşidi için renk ve ya desen tercihinde bulunabilirsiniz. Cerrahi maske ya da yeni nesil maskelerde çocuklar için uygun ebatlarda çocuk maskesi üretimi yapılabilmektedir. Cerrahi maskeler 3 kat meltblown kumaştan imal edilmektedir. Yeni nesil maskelerde kulaklık kısımlar elastan kumaş, cerrahi maskelerde ise 1e3 esneyen rahat lastikli maske ipinden imal edilmektedir. Tüm maskeler full otomatik makinelerde üretilip hijyenik ortamda paketlenmektedir.

Medikal Maske Toptan Satışı

Medikal maske fabrikasında geniş üretim kapasitesi ve ürün çeşitliği ile Zigavus ürettiği maskeleri, isterseniz kendi markasını altında toptan siparişini verebilirsiniz ya da isterseniz sizin markanızla fason maske üretimi yaptırabilirsiniz.

Covid-19 pandemisiyle birlikte artan medikal maske ihtiyacına karşın Türkiye’de, başta İstanbul olmak üzere birçok ilde medikal maske üreticileri faaliyete geçti. Talebi karşılamak için pandemi sürecinde yoğun bir şekilde çalışan cerrahi maske üreticileri farklı çeşitlerde maske üretimi gerçekleştirip hızlı bir şekilde halkın kullanıma sundu.

Cerrahi Maske Nasıl Yapılır

Cerrahi maske, hijyen ve üretim standartlarının sağlandığı, gerekli belgendirmelere sahip maske üretim tesislerinde üretilir. Sadece cerrahi maske üretimi için geliştirilen full otomatik makinelerde üretilir. Birden fazla cerrahi maske çeşidi olduğunu göze alınca her çeşit için farklı tarzda makine kullanılmalıdır. Temelde maske, katman sayısı, kulaklık kısmının nasıl olacağı ve kullanacağı kişiye göre değişiklik göstermektedir.

N95 – FFP2 maskelerde 5 katman meltblown kumaş kullanırken, geleneksel olarak bilinen cerrahi maskelerde 3 katman kullanılmaktadır. Her ikisi de %98 ve üzeri filtrasyona sahiptir. Yeni nesil medikal maske olarak bilinen maske çeşidinde de 3 katlı maske kullanılmasına karşın kulaklık kısmında daha geniş bir malzeme kullanılması tercih sebebi olabiliyor. Kulaklık kısmında kullanılan elastan kumaş daha fazla esneklik sağlamaktadır. Yeni nesil cerrahi maskede ki elastan kulaklıklar maskenin gövdesinde kenarlara yapışık şekilde olduğu için son kullanıcı bakımından maskenin saklanma ve kullanma kolaylığı getirmektedir.

Cerrahi Maske Nedir?

Cerrahi maske, yüz maskesi, medikal maske ve ya tıbbi maske olarak adlandırılır. İlk kullanım alanı sağlık profesyonellerinin bakteri, virüs gibi parçacıklarını hastalarına bulaştırmamak yada hastalarından kapmalarını engellemek için düşünülmüştür. Hava kirliği, çevresel etmenler, edipemik ve pandemik durumlarla kullanım alanları artmıştır. Covid-19 pandemisiyle en yaygın kullanımına ulaşmıştır. Temel görevi hava yoluyla istenmeyen parçaların yayılmasını engellemektir.

 N95 – FFP2Cerrahi MaskeYeni Nesil MaskeÇocuk Maskesi
Gövde14 X 1217.5 X 9.517.5 X 9.514.5 X 8.5
İp17161612
KumaşMeltblownMeltblownMeltblownMeltblown
Katman5333
Gr90757575


Cerrahi Maske Nasıl olmalıdır?


Cerrahi maskenin temel görevine uygun olması için ilk şart filtrasyonu yüksek olmalıdır. İmal edildiği kumaş bu özellikleri taşımalıdır. Zigavus ürettiği cerrahi maskelerde meltblown kumaş kullanmaktadır. Bir birinden bağımsız olarak 3 kat olarak kullanılan meltblown kumaş filtrasyonu %98 ve üzerine çıkarmaktadır. Bu özellikleri düşünce toplamda ağırlığının 75 gram ve üzerine çıkması gerekmektedir. Temel amacına uygun olarak yine hijyenik ortamda üretilmesi gerekmektedir. Bunun için gerekli belgelendirmelere sahip olunmalıdır. Zigavus ISO ve GMP belgelerine sahip üretim tesisine standartlara uygun üretimlerine devam etmektedir. Kullanım kolaylığı açısında, rahat kullanılan, müşteri deneyimi yüksek olan ürünler geliştirilmelidir. Kullanılan malzemeler, rahat kulaklıkçıklar, yüze tam oturan tasarımlar ve nefes alışverişini kolaylaştıran cerrahi maske burun telleriyle Zigavus maskeleri tecrübeyle en iyi konumdadır.

fason maske üreticisi
fason maske üreticisi